Články na různá duchovní témata

 • Kroky ke zvýšení vibrací
 • Dost bylo ezoterních masek
 • Merkaba
 • Kolektivní vědomí
 • Symptomy spirituálního probuzení

 

Linka

Kroky ke zvýšení vibrací

 1. Dávejte si pozor na to, o čem přemýšlíte. Sledujte bděle myšlenky, které se vám přes den honí hlavou, a pokud vám do ní náhodou vstoupí nějaká negativní či kritická, nezavalte se kvůli tomu výčitkami, nýbrž je místo toho podle svých možností nahraďte nějakými pozitivnějšími. Některé z nich, které vás naplňují pocitem štěstí a povznášejí, si můžete předem připravit a sepsat na kartičku, kterou pak budete nosit vždy při sobě. V případě přepadení negativním smýšlením pak na ni nahlédněte a nenásilně se "přeprogramujte". Důležité je, abyste se udržovali v pozitivním smýšlení tak dlouho, jak je to možné, a čas strávený negativními myšlenkami zkrátili na minimum

 2. Mluvte pouze o tom, co chcete, nikoliv o tom, co nechcete. Na co se totiž soustředíte, to posilujete a s největší pravděpodobností se také v životě potkáte. Změňte svůj slovník a používejte pozitivní výrazy. Když třeba chcete přestat kouřit, neříkejte si "nekouřím", protože to ve vás může evokovat pocity, že jste o něco ochuzeni. místo toho prohlaste: "Odkládám kouření", nebo "Kouření nepatří do mého života" - i když je v poslední větě formální zápor, vyznění prohlášení je pozitivní. vyzkoušejte si, co na vás platí - každý máme své vnitřní nastavení trochu jiné.

 3. Naučte se žehnat. Žehnání nepatří jenom kněžím nebo do kostela, ale vyjádřením vděčnosti se rovněž zvyšují vaše vibrace. Soustřeďte se na to málo (nebo nic), co máte a vyjádřete za to vděčnost. Tímto požehnáním si této věci (příležitosti, vlastnosti) do života přitáhnete víc. A také věřte, že se vaše očekávání uskuteční.

 4. Vyhýbejte se negativním nebo pesimistickým lidem. Takovíto lidé vyzařují velmi nízké frekvence, což vaše vyzařování může snižovat. Možná jste si sami všimli, že po setkání s určitými lidmi se cítíte jako vyždímaný citron. Je to tím, že si cucli vaší energie a nemusejí to být jenom energetičtí upíři, kteří něco takového dělají vědomě s cílem druhému uškodit. To vy sami, se svým postojem, který vůči těmto lidem zaujímáte, můžete okrádat o svou drahocennou energii. Pokud se s nimi stýkat musíte (v zaměstnání, rodině), pak jim naznačte, jak byste jejich problémy, stres a starosti, kterými se vás snaží zahltit, řešili vy, a pokud v tom budou pokračovat, nekompromisně rozhovor s nimi ukončete.

 5. Moc nepřemýšlejte. Ano, čtete správně, nemyslete tolik! K odreagování od neustálých analýz vám může pomoci třeba procházka v parku - pokud to do přírody máte moc daleko - nebo zavření se na určitou dobu ve svém pokoji (třeba s tím, že si musíte odpočinout, aby vás nerozbolela po práci hlava), a pusťte si příjemnou hudbu - nemusí být nutně relaxační, a koncentrujte se na její zvuk a na svůj pravidelný dech. Nedoporučuji vám dělat žádná náročná dechová cvičení, jenom si všímejte toho, jak dýcháte. A hlavně nehodnoťte! To by vám nabyté vibrace zase mohlo snížit. Můžete se také zaměřit na to, že vdechujete klid a lásku, a vydechujete napětí a obavy. Na vycházce či na výletě se kromě prodýchávání soustřeďte na krásu přírody.

 6. Stýkejte se s lidmi stejné krevní skupiny. Najděte si skupinu lidí, kteří se zajímají o stejné věci jako vy a současně se od nich učte. Nejenže se tím pravděpodobně vyhnete energetickým upírům popsaným v bodě 4, ale navíc navážete i milá kamarádství. Já jsem například měla hrůzu z masových akcí, ale dneska se velice ráda účastním různých společných meditací a podobných akcí. Mám pak ze sebe dobrý pocit, že jsem společenská a aktivní.

 7. Obětujte každý týden něco, co vás nezruinuje - čas, peníze, pomocnou ruku, nebo něco, co již nepotřebujete a druhému ještě dobře poslouží. Rozproudí se tím energie mezi příimy a výdaji: pomozte a bude pomoženo i vám, darujte a budete obdarováni. Ovšem tento bod si nevysvětlujte tak, že musíte víc dávat než brát! Hovoříme o rovnováze, a hlavně ze své oběti musíte mít dobrý pocit, cítit, že k něčemu byla. Samoúčelná oběť vám k osvícení nejenže nenapomůže, ale mohla by vás od něj i pořádně zdržet. 

 8. Uvědomujte si to, co děláte, a zůstaňte naladěni pozitivně. Každá vyslaná energie se nám jednou nějak vrátí, takže se snažte být za všech okolností vědomi toho, co děláte, jak se k druhým chováte a jak v různých situacích jednáte. Jak se k druhým chováte, tak se budou oni chovat k vám a tím, že se budete chovat poctivě a spravedlivě, si do života přitáhnete lidi stejně smýšlející i výhodné příležitosti. Na všechno, co se vám přihodí, se snažte pohlížet z té lepší stránky - z té, která je pro vás výhodnější. Přestaňte se zaobírat výčitkami typu: "Proč se něco takového muselo stát právě mně?", ale místo toho hledejte odpověď na otázku: "Jaké dveře se přede mnou tímto zdánlivě nemilosrdným zásahem otevírají?" Není to totiž skutečné, nezapomínejte, že jsme duchovní bytosti, které si vybraly určité pozemské prožitky.

 9. Zdržte se sledování zpravodajství, které se soustředí výhradně na tragédie a katastrofy. Nebojte, o nic nepřijdete, vždy se najde nějaký ochotník, který vás o zlu, které se kolem nás děje, bude informovat. Nenabádám tím však k lhostejnosti. Pokud můžete zlu nějak zabránit, rozhodně to udělejte. Pokud však vaše kompetence tak daleko nesahají, nemá smysl se v bolesti rýpat. Naprostá většina médií včetně reklam funguje na principu vyvolávání strachu, který se vás může zmocnit natolik, že budete jako očarovaní koukat na obrazovku a chtít o katastrofě vědět čím dál tím víc - čímž se dostanete do smyčky závislosti.

 10. Udržujte kontakt se svými pocity. To je ze všech nejdůležitější faktor, který vám pomůže udržovat si vyšší vibrace. Vaše pocity v jemnohmotném světě působí jako lepidlo nebo magnet. Když ze sebe máte dobrý pocit, začnete si do života přitahovat věci, příležitosti a události, které vibrují na téže frekvenci. Vaše vibrační úroveň se odvíjí od vašich pocitů, takže se podle svých schopností a možností snažte za každých okolností zůstat na jejím vrcholu, a co nejméně sklouzávejte do negativna a pesimismu. Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování.

 

Zdroj: http://www.skola-esoteriky.cz/dokumenty-clanky/zvysovani_vibraci/deset_kroku_ke_zvyseni_vibraci/deset_kroku_ke_zvyseni_vibraci.php

 

Linka

Dost bylo ezoterních masek – propusťme hněv!

Obklopuje nás invaze nekonečných řad pouček, rad, pravidel, doporučení a návodů na to, jak žít šťastný duchovní život, plných slov jako NIKDY, NAVŽDY, AŽ, MUSÍTE, NESMÍTE, Posílám to Vesmíru, Musím být klidný, Mám nadhled, Nesmím se naštvat, vždyť jsem přeci duchovní apod.

Nevím, jak to cítíte vy, ale mě už leze celý ten ezo balast krkem. Nemluvíme tady o skutečných lidech, se skutečnými prožitky a otevřeným vědomím, ale o klišózních poučkách, že všechno musí být jen pozitivní a sluníčkové, že musíme mít vyčištěné čakry, kyvadlem si čistit problémy, znát své minulé životy a postavení planet v hodinu našeho narození, protože v tom to všechno je, na každou část těla si kapat jiné pročišťující kapky, mít na sobě léčivé kameny a nevím co ještě. Ano, toto všechno nám pomáhá a já za to velmi děkuji a také to občas používám, ale proto, že mě to baví a mám to ráda, nikoli proto, že mě to musí před něčím ochraňovat a z něčeho vysekávat, protože mám problém.

Jediné, co si tady na Zemi musíme všichni uvědomit je to, že ŽÁDNÝ PROBLÉM NEMÁME! O tom to tady celé je. Berme všechny tyto berličky s lehkostí a nadhledem, jako zábavnou hru.

Já si dovoluji být svobodná a propouštět staré nefunkční programy, které mě již omezují. Dovoluji si být taková jaká jsem právě teď se vším, co na sobě miluji i nemiluji. Nebojím se otevřeně dělat či nedělat a říkat věci tak, jak je cítím a kdy je cítím a k tomu patří i vypouštění hněvu, protože to je to nejzdravější, co pro sebe můžeme udělat!

Potlačený hněv nám usedá do buněk, ve kterých pak udržuje neustálé napětí a stres a tím oslabuje imunitu a ubírá cennou životní energii. A proč ho nevyjádříme? Protože se bojíme ztratit „tvář“ – masku toho, co si léta budujeme jako ochranu a pilíř naší osobnosti. Někdo proto, aby neztratil klienty – peníze, někdo proto, aby přesvědčil hlavně okolí o tom, že už to má všechno v malíčku – ego, někdo ze závislosti na vztahu, někdo proto, aby měl „klid“ a podobně, ale všichni ze strachu! STOP! Když si toto celé uvědomíme a začneme být autentičtí, začneme se uvolňovat, čistit a konečně zhluboka a svobodně dýchat a o to tu jde. Ne o to, co si pomyslí ostatní.  O nás jde! Dítě se také neptá, kdy může plakat a jestli je to dobře. Prostě to cítí, tak se vybrečí nebo vyhněvá a za chvilku ho to přejde a zase se směje – pakliže má vědomé rodiče, které ho za jeho emoce hned neokřiknou. Nezanechává za sebou žádnou bolavou emoční stopu, která by ho neustále dobíhala a tlačila na něj v budoucnu.

Nemluvím zde o agresivních výbuších vzteku, které jsou řízeny egem, ale o přirozeném hněvu, který nastavuje hranice nám i okolí. Bez hranic se bortíme a nemůžeme udělat ani krok. Proto je hněv léčivý. Navíc hněvem dochází ke střetu duality – tvořivosti a tím třeskem se vždy roztáhne naše Vědomí, protože něco nového prožijeme a máme možnost pochopit a to je náš úkol tady na Zemi – rozšiřovat své Vědomí a pracovat na sobě, tím se rozpíná i celý Vesmír. Nepotlačovat nic, co cítíme, že nám ubírá na svobodě vyjádření. Pakliže se dostaneme do stavu, kdy dlouhodobě něco potlačujeme, je samozřejmé, že první výstřik hněvu, který si pak dovolíme, bude bouřlivý, ale to nevadí. Hodně se vyčistí a hodně se nám uleví a máme zase o čem přemýšlet, kam se posouvat, co objevovat a náš „partner ve vyjasňování“ také.

Emoce jsou nádherným ukazatelem našeho nevědomí a proto je vítejme a vynášejme na světlo Boží – i ty „negativní“.

Zpátky na stromy – ke stromům – k sobě – do podstaty věci.

V běhu za duchovností máme tendence se uměle rozplývat za každé situace a s každým láskou, protože všude slyšíme, že vše je o lásce a láska je jedinou cestou. Ano, vše JE o lásce, ale láska je také hněv, strach a obavy a plné vyjadřování toho. Láska je všechno! Člověk má nádhernou vlastnost si vše dávat do formiček DOBRÉ vs ŠPATNÉ a tím se uzavírá do iluzí, které ho pak zraňují. Nic není a navěky nebude jen srdíčkové, stejně tak jako nic není a navěky nebude jen depka. To, co se nám teď může zdát, že je absolutně na nic a chceme to přeskočit, zrychlit, vyhnout se tomu, tak to je ten největší dar, kdy máme možnost pochopit sebe v celém procesu a nastavit si nový řád a systém přemýšlení, který nám udělá dobře. Někdy to trvá déle než „očekáváme“ a začínáme panikařit, ale vždy to je ok, protože je to jen naše lekce, kterou když pochopíme, tak budeme opět svobodnější. K pochopení sebe sama slouží právě také emoce a pocity tíhy a prožívání všeho, co námi aktuálně prochází naplno. Cílem je dostat vše do vědomí a zpracovat to a to bez vyjadřování i negací zkrátka nejde. KONEC HER, PŘÁTELÉ.

Když něco necítíme, tak to prostě necítíme a tečka. Naopak když něco cítíme, tak to můžeme kdykoli vyjádřit, byť třeba společenské normy říkají po staletí něco jiného. Nemusíme vše analyzovat až za hranici svých možností, tím akorát sytíme ego. Pojďme už začít vše co víme ze stohů moudrých knih konečně žít a prožívat, všechno, skrze sebe, to je jediná cesta ke zdraví, pohodě a rovnováze a o to tady přeci celou dobu jde, ne?

Dalším rozkrytím věci je možná fakt, že když vibrujeme na vysokých frekvencích – vibracích (láska, radost, štěstí, …), tak to neznamená, že nebudeme přitahovat věci, lidi a situace s nízkými – těžkými vibracemi (strach, vztek, nepochopení, …), jak většina ezo lidí hlásá. Systém Vesmíru mýma očima spočívá v pročišťování nízkých energií vyššími, tzn., že lidé s vysokými vibracemi přicházejí do styku s nižšími ne proto, že by sami byli „špatní“ a tím si to přitahovali a stále tak museli hledat to zrcadlení negací v sobě (to pouze v případě, když ucítí negativní pocity/emoce – tam to brkne o nezpracovaný program a pak se ptáme proč), ale proto, že celou situaci svou přítomností mohou vědomě skrze sebe nechat v klidu protéct, jen ji pozorovat a tím jí pomohou se vyčistit, osvobodit a povznést a odlehčit tak Matce Zemi, která veškerou energii vstřebává a nese. Fakt, který vyžaduje notnou dávku přítomného Vědomí na třech základních úrovních = mysl – tělo – srdce. Navíc i vysokovibrační lidé se mají stále co učit, bez ohledu na to, na jaké pozemské úrovni jsou, proto i oni mají stále kontakt s dualitou, jinak by tu už nebyli, protože by to byla nuda a kvůli tomu tu nejsme. Buďme bez iluzí, i těch duchovních, jsme si všichni rovni.

Vše je VÝZVA a vše je POŽEHNÁNÍ. Buďme pružní, přirození, člověčí a obyčejní. Tím z nás spadne ohromná tíha toho, jak musíme vypadat a chovat se, abychom byli hodni letenky do ráje. Všechno už máme, hodni už jsme, přesně teď a tady! 

Vše je ZMĚNA a vše je LÁSKA, v tom pravém slova smyslu.

Připadá mi, že s ezoterikou se to v současnosti má jako s biblí a se skutečnou spiritualitou – přirozeností člověka jako s gnosticismem a skutečným poselstvím Krista Ježíše.

Navraťme se k obyčejným věcem, k prazákladu našeho života, buďme laskavými, čestnými, svobodomyslnými a vědomými lidmi, radujme se ze života a „neřešitelné“ zbytečnosti z naší hlavy sami odejdou.

Já jsem vy a vy jste já.

ℒℴνℯ ❤ Mia

 

AUTOR: MIA WEISSOVÁ, WWW.SLUNECNYZIVOT.CZ
Článek (či jeho části) je možné sdílet v nezměněné podobě pokud bude připojeno jméno autora, aktivní odkaz na www.slunecnyzivot.cz a celá tato poznámka. Díky! Mia

Nahoru

Linka

Merkaba - tvůrčí nástroj stvoření

Merkaba je to co nás vytváří, co spojuje tělo, emoce, rozum a duši do jednoho funkčního celku. Merkaba také vytváří iluzi okolního světa a vše co v něm vnímáme. Merkaba je soustava rotujících těles, je to geometrický procesor Světla, které nese informaci a Času.

Slovo Merkaba je spojení tří slov Mer - Ka - Ba.

Mer znamená Světlo, které vše stvořilo, toto Světlo nese informaci a vytváří strukturu.
Ka je lidská duše, duch, to co dělá každého z nás jedinečným, záznam všeho co jsme.
Ba znamená vnější proměnlivou realitu, tělo a okolí, život.

Merkaba spojuje Světlo Stvoření, lidskou individualitu a “okolní” realitu do jednoho celku, do Života. Merkaba tvoří život. Vše co existuje, má okolo sebe Merkabu, od elementárních částic, až po galaxie a nenechte se mýlit měřítkem. Ve vibračním vesmíru, jako jen ten náš, je rozměr otázkou frekvence a galaxie nemusí být v absolutním měřítku větší než člověk nebo než atom, stejně jako na displeji můžete mít malý a velký obraz toho samého. Stvoření není to co vidíme, ale projekce mysli do energie. Merkaba je šablona, která vytváří realitu, projektor, který promítá energii ve formě hmoty do prostoru vašeho světa.

Je to jako by jste žili na obrazovce vašeho počítače. Veškeré rozhodování se děje uvnitř procesoru, kde rozměr ani čas nemá smlysl, a na displej se promítají výsledky z programů, které procesor zpracovává. Teprve na displeji vzniká rozměr, čas a iluze reality, a vy tak můžete kliknutím na určitá místa na displeji měnit to co se bude zobrazovat v příštím okamžiku, můžete ovládat hru kterou hrajete. Když rozpoznáte příležitosti a místa, kde udělat rozhodnutí, můžete ovlivňovat svoji realitu. Vaše vědomá část se promítá na obrazovku, vaše podvědomí existuje uvnitř procesoru, to je vaše skutečné Já. Vaším úkolem v této hře, je spojit obě části dohromady a nalézt se jako celek. Pak získáte vědomou kontrolu nad programem a nad tím co budete, jako postava na obrazovce, prožívat. K tomu, aby jste program nezneužili, však musíte prokázat určitý stupeň moudrosti a čistoty srdce.

Každý žijeme uvnitř své vlastní Merkaby. Sami!!! Když potkáme druhého člověka, stane se to proto, že se nejprve informačně spojíme a pak do naší Merkaby začne přicházet informace o druhém člověku a ten se zmaterializuje, promítne, jako host v našem světě a to samé se děje s námi v jeho Merkabě. Pomocí toku informací vnímáme vzájemnou přítomnost. Na Skypu vnímáte hlas a obraz toho s kým povídáte, ve skutečnosti jste však sami. Podobně Merkaba materializuje vše čím jste obklopeni, předměty, vítr, tekoucí vodu, cokoliv co můžete ve vnějším světě zažít. Když někam jdete, jedete, letíte, tak ve skutečnosti nikam nejdete, nejedete ani neletíte, jen se mění vaše okolí. Jste jedinný hrdina svého vlastního filmu, jste stále ve středu obrazovky, a nikdy se z ní nedostanete, jen pozadí se mění. Aby vše bylo navzájem sladěné, Merkaba každého člověka je podřízena Merkabě Matky Země. Jen tak je zaručené, že butede moci žít na Zemi. Kdyby vaše Merkaba rotovala jinak než Merkaba Matky Země, zmizeli by jste ze Země a začali žít v jiném prostředí. To je podstatou cestování v prostoru a v čase.

Vnitřní prostor lidské Merkaby je značně malý, lehce přes dva metry na každou stranu od vašeho těla. Přesto vám dokonalost projekce umožňuje vnímat rozlehlost noční i denní oblohy, neomezenost prostoru a pocit volnosti.

Merkaba je systém zrcadel, která odráží energii do patřičných míst vnitřního postoru, kde interferencí (vzájemnou interakcí energie přicházející od různých zrcadel) vzniká iluze hmoty. Některá zrcadla se nepohybují, jiná rotují okolo svislé osy. Náš vlastní svět je izolován od ostatních a je koordinován s Merkabou hostitele, v našem případě Merkabou Matky Země. Bytost jejíž srdce a mysl je spojeno do Jednoty, je schopna prostřednictvím Jednoty ovládat svoji Merkabu a tím ovládat svoji realitu - rozhodovat jaká informace se bude materializovat v její Merkabě. Může se odpojit od jedné reality a připojit k jiné. Realita je záznam minulosti v poli času (v paměti Stvoření) a opětným průchodem tohoto záznamu tvoříme novou realitu.

Učení o Merkabě je velmi staré a doklady o tom jsou po celém světě. Květ života, je dvojrozměrný model Merkaby. Na západě obnovil učení o Merkabě v 80. letech Drunvalo Melchizedek. Téma vzniku života je také dobře zpracované ve filmu Thrive - Rozkvět.

 

Zdroj: http://www.pravidlazivota.cz/
Na sociální síti Facebook publikovala Renata R. © http://www.facebook.com/pages/Probuzen%C3%AD-2012-Awakening-2012-/331005513586287 Tuto verzi je možné dále SDÍLET na všech sociálních sítích. KOPÍROVÁNÍ v nezkrácené a neupravené podobě je povoleno pokud bude připojena celá tato poznámka včetně všech zdrojů i s aktivními odkazy

Nahoru

Linka

Kolektivní vědomí

Až dosud byla řeč jen o vlivu podosobností na jedince. Žijeme však na planetě Zemi a Merkaba Matky Země koordinuje Merkaby všeho co je s ní spojeno, tedy i všech lidí. To znamená, že Země spojuje informace o vnitřním stavu každého z nás do jednoho celku a vytváří souhrnou vibraci lidstva - kolektivní vědomí. Tato souhrná vibrace je zároveň požadavek pro místní řídící program někdy označovaný jako Vesmír, někdy jako Bůh, jindy jako Matrix, dát nám víc toho na čem právě kolektivní vědomí vibruje. Víc proto, že tento program pracuje uvnitř zemské Merkaby a Merkaba vždy zesiluje to co do ní přichází. Tento program je nestraný, živý a inteligentní a jeho úkolem je odpovědět na to co přichází od lidí shodnou vibrací. Merkaba je soustavou rotujících zrcadel a tak zrcadlí lidem souhrn toho co jsou. Navíc musí řadu požadavků materializovat do hmoty. Musí materializovat do hmoty naše kolektivní Světlo i náš kolektivní Stín ve formě osobností a událostí. Kolektivní Světlo je souhrn pozitivních podosobností všech lidí a kolektivní Stín je souhrn negativních podosobností všech lidí.

Dění ve světě je odrazem toho, co se kolektivně odehrává v nás. Stín není vidět ve stínu, je vidět jen na slunci a protože jsme až dosud žili v prostředí nízkých vibrací, v nedostatku Světla, ve stínu, neviděli jsme ho. Neviděli jsme co se skutečně odehrává ve světě, ani co se odehrává v nás. Jak množství Světla ve vědomí stoupá, individuálně i kolektivně, začínáme Stín vidět, začínáme si uvědomovat, kde drhneme jako jedinci. Ve světě se to projevuje tím, že staré ztrácí moc nad lidstvem ruku v ruce s tím, jak náš individuální Stín ztrácí moc nad každým z nás. Korupční kauzy, finanční podvody, umělé války, popírání mimozemských civilizací, technologie odepřené lidstvu a mnoho dalšího vyplouvá na povrch. Nejlepší způsob jak změnit vnější svět je změnit příčinu, to je sebe a překvalifikovat své negativní podosobnosti a nebo se nimi rozloučit, pokud změnu odmítají.

V tom je naše moc, nejsme bezbraní, jak se nám snaží Stín namluvit. Máme kormidlo ve svých rukou, ale většinou o tom nevíme. Naše odhodlanost změnit se, spojená s vizí, nerozkolísaností a láskou v srdci je mocnější než Stín. Pokud dovedeme změnit sebe, dovedeme změnit svět.

Když jsme byli dětmi, rodiče nás vedli k tomu, abychom řadu věcí dělali podle nich. Z povídání v rodině jsme se naučili uvažovat podobně jako rodiče. Ve škole chtěli učitelé, abychom dělali věci podle nich a v práci musíme dělat věci podle pokynů šéfů. To vše v nás vytvořilo dvě věci. Jednak to, že “někdo je autorita” a pak to, že “autorita ví lépe”. V dospělosti máme následně velmi silnou tendenci jednat tím samým způsobem, tentokrát my jako autorita, vůči každému koho vnímáme jako méně schopného nebo méně zralého. Podosobnosti, které nám umožňují tento druh chování jsou velmi aktivní, udělali jsme je, často nevědomky, vedoucími velkého oddělení v našem vědomí. Na světě takto jednají stovky milionů lidí, ne-li miliardy. To znamená, že kolektivní vědomí bude obsahovat velmi výraznou složku vibrací v tomto spektru. Program, který nám zprostředkovává kolektivní zrcadlení a který je umístěn do Merkaby Matky Země, musí podle toho jednat a materializovat do našeho světa lidi a události shodné vibrace. Výsledkem ve vnějším světě je to, že je mnoho autoritativních vlád a institucí a lidé ve vedení těchto institucí jsou souhrnem šéfů z našich individuálních vědomí. Tak vzniká nesvoboda, diktatury, války, podvody, vše to, co nám vadí ve vnějším světě je uvnitř nás. Jen o tom nevíme.

Jakékoliv dění ve vnějším světě má odpovídající podosobnosti ve vědomí každého z nás. Je to důsledkem faktu, že Stvoření je holografické, tedy že celek se promítá do každé sebemenší části Života. Nelíbí-li se vám něco ve vnějším světě, najděte ve svém vědomí odpovídající podosobnost a pracujte s ní. Dejte jí pozornost a Lásku, aby se její temnota mohla zmenšit a její Světlo zesílit. Jste Stvořitel svého života a vaší práci za vás nikdo jiný udělat nemůže. To je tajemství všech Mistrů a šamanů za kterým mnozí cestují do exotických zemí. Mistři a šamané jsou v těchto zemích doma a dělají svoji práci na sobě tam, kde jsou doma. To si lidé neuvědomují. Ten kdo je chce následovat udělá nejlépe, když bude pracovat sám na sobě také doma, tam má největší potenciál dosáhnout TRVALÉ vnitřní změny, neboť kořeny máte jen doma.

Stínu se ve vnějším světě čelí obtížně, většinou nás ovládá, ale ve vnitřním světě jsme to my, kdo můžeme ovládnout svůj stín, jednoduše tím, že mu dáme příležitost k růstu, k proměně na něco pozitivnějšího. Proto nejlepší exotickou zemí jakou můžete navštívit je vnitřní svět vašeho vědomí.


Zdroj FB stránka Probuzení * 2012 * - Awakening * 2012 *:: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=479488912071279&set=a.331458850207620.74872.331005513586287&type=1&theater

Autor: Vladimír Federman, zdroj : http://www.pravidlazivota.cz/

Nahoru

Linka

Symptomy spirituálního probuzení

 1. Změna spánkových vzorců: nervozita, horká chodidla, přerušovaný spánek: Pocit únavy po probuzení a ospalost během dne. Trojitý spánkový vzorec se vyskytuje u mnoha lidí: spíte asi 2-3 hodiny, probudíte se, spíte dalších pár hodin, opět se probudíte, a opět usnete. U některých lidí se návyky mění. Můžete potřebovat méně spánku. Nedávno jsem zažila obrovské energetické vlny proudící do mého těla z korunní čakry. Je to příjemné, ale potom nemohu dlouho usnout. Rada: Zvykněte si na to. Smiřte se s tím a nebojte se, že nebudete mít dostatek spánku. Budete schopni to přes den zvládnout, pokud se soustředíte jen na to, co právě potřebujete. Můžete požádat své Vyšší já, aby vám poskytlo pauzu a potom jste se v noci dobře vyspali. Když nemůžete hned usnout, využijte to třeba k meditaci, čtěte básně nebo si pište deník. Vaše tělo se novým vzorcům přizpůsobí.

 2. Vjemy na hlavě: brnění, svědění, píchání, mravenčení na temeni nebo po páteři: Pocit, že energie vibruje na vrcholu hlavy, jako energetická sprcha, která stříká z hlavy. Také pocit proudící energie korunní čakrou. Může to být zažíváno také jako tlak na vrcholu hlavy, jako by někdo tlačil prsty do středu vaší hlavy. Jak jsem zmínila v bodě 1, zažívala jsem obrovské přílivy energie přes korunu. Dříve jsem cítila tlak, jako by má hlava byla v jemném svěráku. Jeden člověk řekl, že mu vstávaly vlasy a jeho tělo bylo pokryto husí kůží. Rada: Není to nic znepokojivého. Zažíváte otevírání se korunní čakry. Tento pocit znamená, že se otvíráte příjmu božské energie.

 3. Náhlé vlny emocí: Okamžitý nával pláče. Pocit náhlého vzteku nebo smutku, bez nějakého většího impulzu. Nevysvětlitelná deprese. Pak velké štěstí. Emocionální horská dráha. Často dochází k tlaku nebo nahromadění emocí v srdeční čakře – uprostřed hrudi. Rada: Přijměte své pocity, jak přichází a nechte je plynout. Zaměřte se na srdeční čakru a prociťte emoce. Nechte je, ať se rozšíří ven do celého těla, dýchejte zhluboka, z břicha do hrudníku. Nesměrujte své emoce na jiné lidi. Čistíte si minulost. Pokud chcete, aby vám někdo pomohl, řekněte nahlas, že máte v úmyslu uvolnit všechny tyto staré záležitosti a požádejte svou Vyšší moc, aby vám pomohla. Buďte rádi, že vaše tělo uvolňuje tyto emoce a nedrží je uvnitř, kde mohou škodit. Jeden zdroj tvrdí, že deprese souvisí s uvolňováním vztahů s lidmi, prací, atd., které nám a našim frekvencím již neodpovídají. Když cítíme vinu při uvolňování těchto vztahů, deprese nám pomáhá tu bolest léčit.

 4. Zdá se, že se vracejí staré „záležitosti“, a lidé (nebo jejich dvojníci), se kterými je potřebujete vyřešit, se objevují ve vašem životě: Témata na dokončení. Nebo možná potřebujete projít těmito tématy, abyste si uvědomili cenu sebe, hojnosti, kreativity, závislostí atd. A tak se vám objevují v životě zdroje nebo lidi, které potřebujete, aby vám tím pomohli projít. Rada: totéž jako u bodu 3. Nenechte se zatáhnout do analýzy těchto témat. Jejich přílišné zkoumání vás prostě vrací zpět do bludných kruhů, a budete do nich stále více zapadat. Sežeňte si profesionální pomoc, pokud potřebujete a projděte tím. Nepokoušejte se jim vyhnout nebo se od nich oddělit. Přijměte, cokoliv přijde, a děkujte, že vám to pomohlo posunout se vpřed. Poděkujte Vyšší moci za to, že vám dala příležitost tyto věci uvolnit. Pamatujte, nechcete, aby tyto problémy uvízly ve vašem těle.

 5. Změny váhy: Často přibíráme proto, že mnoho strachů, které jsme potlačili, se nyní vynořuje na povrch, aby byly vyléčeny. Reagujeme tím, že si budujeme obranu. Také se pokoušíme se uzemnit nebo vytvořit polštář proti rostoucím frekvencím v těle. Rada: Nevzrušujte se, ale prostě to akceptujte jako symptom toho, kde nyní jste na své duchovní cestě. Shodíte nebo přiberete, až budou všechny vaše strachy integrovány. Uvolněte svoji úzkost. Pak pro vás může být snazší zhubnout/přibrat. Cvičte. Před jídlem zkuste toto: posaďte se ke stolu na příjemném místě. Zapalte svíčku. Radujte se z toho, jak je jídlo pěkné. Dejte si svoji dominantní ruku na srdce a jídlu požehnejte. Řekněte svému tělu, že jídlo použijete pro bohatou výživu, ale že jídlo nepoužijete k naplnění svých emocionálních hladů. Pak mávněte rukou nad jídlem zleva doprava a požehnejte mu. Možná si povšimnete, že jídlo je pocitově teplé, i když je studené. Také jsem si povšimla, že když žehnám jídlu, tolik nejím. Další věcí, kterou můžete udělat, je být při jídle přítomný – nedívejte se přitom na televizi, nebo nečtěte.

 6. Změny ve stravovacích návycích: podivné chutě: Někteří lidé zjišťují, že nemají tak velký hlad, jako dříve, nebo mají větší. Rada: nepopírejte, co vám tělo říká, že potřebujete. Pokud si nejste jistí, zkuste svalově otestovat, než si zvolíte jídlo, abyste věděli, co vaše tělo chce. Zkuste také požehnat jídlu jak popsáno v bodě 5.

 7. Netolerance k jídlu, alergie, které jste nikdy předtím neměli: Jak se stáváte spirituálnějšími, jste citlivější na vše kolem vás. Vaše tělo vám řekne, co již nemůže tolerovat, a zbavuje se toho, co vám již neslouží. Můžete se čistit od toxinů. Někteří lidé mají v ústech často bílý povlak, jako běžci po skončení závodu. Rada: Tento povlak lze odstranit 2 polévkovými lžícemi olivového oleje převalovaného v ústech 10-15 minut (nepolykejte), pak ho vyplivněte do záchodu – ne do dřezu. Vyčistěte si zuby, pak kartáček očistěte.

 8. Zesílení smyslů: Zvýšená citlivost:: Zrak: rozmazané vidění, mihotající se předměty, vidění zářivých částic, aury kolem lidí, rostlin, zvířat a předmětů. Někteří lidé vidí dříve pevné předměty jako průhledné. Když zavřete oči, nevidí tmu, ale červeně. Můžete také vidět geometrické tvary nebo jasné barvy a obrazy, když jsou oči zavřené. Barvy vypadají živější – obloha může vypadat jasně modře, nebo tráva neskutečně zeleně. Často vidím mřížky na zemi. Jak se stanete citlivějšími, můžete vidět tvary nebo obrysy ve vzduchu, obzvláště když je místnost téměř temná. Když máte oči zavřené nebo otevřené, můžete vidět bílé tvary ve svém periferním vidění (to jsou vaši průvodci). Rada: vaše vidění se mění mnoha způsoby – zažíváte nové způsoby vidění. Buďte trpěliví. Ať děláte cokoliv, nebojte se. Mlhavé vidění lze zmírnit zíváním. Sluch: silnější nebo slabší. Kdysi jsem si myslela, že budu muset sjet ze silnice, kvůli bolestivě zesílenému zvuku mých pneumatik na dálnici. Dalšími symptomy jsou slyšení šumu v hlavě, bzučení, zvonění, hudby, cinkání, někdo slyšení šumění vody. Jiní mají to, čemu se říká sluchová dyslexie – ne vždy rozpoznáte, co lidé říkají, jako by již nemluvili vaším jazykem. Někteří slyší podivné hlasy ve snech. Můžete požádat archanděla Michaela, aby se o situaci postaral. Není se čeho bát. Rada: Vzdejte se tomu. Nechte to projít. Poslouchejte. Vaše uši se adaptují na nové frekvence. Silnější vjemy pachu, doteku nebo chuti. Povšimla jsem si, že nyní dokážu cítit a chuťově rozeznat nepříjemné, chemické přísady v některých potravinách. Jiné potraviny mohou chutnat naprosto skvěle. U některých lidí je toto posílení smyslů jak příjemné, tak je to odrazuje. Můžete dokonce občas cítit vůni květin. Mnozí mystici ji cítili. Užijte si to.

 9. Kožní vyrážky: Vyrážky, boláky, akné a další. Vztek vytváří vyrážky kolem úst a na bradě. Měla jsem extrémní zánět kůže po několik měsíců, doprovázející léčby epizody z mé minulosti. Když jsem téma zpracovala, nemoc zmizela. Rada: můžete vylučovat toxiny a uvolňovat emoce. Když je třeba něco uvolnit a pokoušíte se to potlačit, vaše pokožka to vyjádří za vás, dokud emoce nezpracujete. Vyřešte to.

 10. Zážitky silné energie, které vás nutí vyskočit z postele: Následují období letargie a únavy. Únava obvykle následuje po velkých posunech. Je to čas integrace, takže si ho dopřejte. Rada: následujte druh té energie. Nebojujte s tím. Buďte k sobě jemní. Zdřímněte si, když jste unavení. Napište před spaním povídku, pokud máte příliš energie na spánek. Využijte onoho typu energie.

 11. Změny v modlitbě nebo meditaci: Nemáte stejné pocity jako dříve. Neprožíváte stejně kontakt s Duchem. Obtíže se soustředěním. Rada: Můžete být nyní ve stálejším a stabilnějším kontaktu s Duchem a vjemy se mohou proto měnit. Přizpůsobíte se těmto novým pocitům. Nyní většinu času uvažujete a jednáte v partnerství s Duchem. Možná méně meditujete.

 12. Návaly energie: Z ničeho nic jste zahřátí od hlavy po paty. Je to mžikový vjem, ale nepříjemný. Naopak někteří lidé cítí nevysvětlitelný chlad. Nedávno jsem zažila vlny nebo proudy energie, které skrze mne procházely. Někdy je energie tak intenzivní, že když se dostane do mého těla, cítím menší závratě. Ale když si myslím, že ta energie je božská a nechám odejít strach, cítím se báječně a těším se z toho zážitku. Pokud pracujete s energií, možná jste si povšimli, že teplo procházející vašima rukama se obrovsky zvýšilo. To je dobře. Rada: Jestliže vám to vadí, požádejte Vyšší moc, aby teplotu trochu snížila, je-li to v souladu s vaším a nejvyšším dobrem.

 13. Rozsah fyzických projevů: Bolesti hlavy, zad, krku, chřipce podobné příznaky („vibrační chřipka“), zažívací problémy, svalové křeče, rychlý tlukot srdce, bolesti na hrudi, změny v sexuálních touhách, otupělost nebo bolesti končetin nebo mimovolné tělesné pohyby. Některým z nás se dokonce vrátily staré nemoci z dětství, aby se uzdravily. Rada: Vyhledejte lékařskou pomoc, pokud ji potřebujete! Pokud jste určili, že to není třeba, relaxujte a vězte, že je to jen dočasné.

 14. Vypadáte mladší: Hurá! Jak čistíte emocionální záležitosti a uvolňujete omezující víru a břemena z minulosti, jste opravdu lehčí. Vaše frekvence je vyšší. Milujete se a žijete více. Začnete připomínat dokonalou bytost, kterou opravdu jste.

 15. Živé sny: Někdy jsou sny tak skutečné, že se probudíte zmatení. Můžete mít dokonce lucidní sny, ve kterých sen řídíte. Mnoho snů může být mystických nebo mohou obsahovat zprávy pro vás. A v některých snech prostě víte, že se vám to nezdá – že to, co se děje, je nějak skutečné. Rada: Vzpomenete si, co je pro vás důležité na zapamatování. Nevynucujte nic, především se nebojte.

 16. Události, které zcela změní váš život: Smrt, rozvod, změna práce, ztráta domova, nemoc a další katastrofy – někdy několik najednou! Jsou to síly, které vás nutí zpomalit, zjednodušit, změnit, přezkoumat, kdo jste a co pro vás váš život znamená. Síly, které nemůžete ignorovat. Síly, které způsobí, že uvolníte své vazby. Síly, které probudí vaši schopnost milovat a soucítit. 

 17. Přání zbavit se omezujících modelů, vyčerpávající práce, spotřebního životního stylu a negativních lidí nebo situací. Cítíte nutkavou potřebu „najít se“ a smysl svého života – a to hned! Chcete být kreativní a svobodní, abyste se stali skutečně sami sebou. Můžete cítit, že jste přitahováni k umění a přírodě. Chcete se zbavit věci a lidí, které vám již neslouží. Rada: udělejte to!

 18. Emocionální a duševní zmatek: Pocit, že potřebujete svůj život srovnat – je v nepořádku. Ale zároveň se cítíte chaoticky a neschopni se soustředit. Viz bod 45. Rada: Naslouchejte svému srdci a poznáte svou cestu.

 19. Introspekce, samota a ztráta zájmu o extrovertnější aktivity: Tato fáze přichází jako překvapení pro mnoho extrovertů, kteří se dříve považovali za společenské a aktivní. Říkají: „Nevím proč, ale nerad chodím ven, jako dříve“.

 20. Záchvaty kreativity. Dostáváte spoustu kreativních nápadů v různých oblastech. Rada: Aspoň tyto inspirace zaznamenejte, protože Duch k vám mluví o tom, jak můžete naplnit svůj smysl života a přispět k uzdravení planety.

 21. Pocit, že čas se zrychluje: Vypadá to tak, protože ve vašem životě došlo k tolika změnám jako nikdy předtím. Počet změn jako by stále rostl. Rada: Rozdělení dne na různá setkání a časové úseky zvyšuje pocit zrychlování. Můžete čas zpomalit tím, že budete relaxovat a věnovat pozornost jen aktuálním věcem, nepředjímat, co je vpředu. Zpomalte a řekněte si, že máte spoustu času. Požádejte svoji Vyšší moc, aby vám pomohla. Udržujte soustředění na přítomné. Pokuste se plynout z jedné aktivity k druhé. Zůstaňte naladěni na svého vnitřního průvodce. Můžete také deformovat čas tak, že o to požádáte. Až se příště bude cítit ve spěchu, řekněte: „Čase, prosím, deformuj se, potřebuji o něco více času na…“. Pak relaxujte.

 22. Pocit, že se něco blíží: Existuje pocit, že se má něco stát, což může vytvářet úzkost. Rada: Není se čeho bát. Věci se rozhodně dějí, ale úzkost jen vytváří více problémů. Všechny vaše myšlenky – pozitivní nebo negativní – jsou modlitby. Není se čeho bát.

 23. Netrpělivost: Víte to, ale někdy si nemůžete pomoct. Chcete se setkat s tím, co se zdá, že vám míří do cesty. Nejistota není příjemná. Rada: Naučte se žít s nejistotou, nic nepřijde, dokud nejste připraveni. Netrpělivost je skutečně nedostatek důvěry, obzvláště důvěry ve svoji Vyšší moc. Když se soustředíte na přítomnost, zažijete zázraky – ano, i v dopravě.

 24. Hluboká touha po významu, smyslu, spirituálním napojení a odhalení: Možná se u vás poprvé v životě projevuje zájem o spirituální věci. „Nenasytná touha“. Materiální svět ji nemůže uspokojit. Rada: Řiďte se srdcem a cesta se pro vás otevře.

 25. Vnímáte, že jste jiní: Znepokojivý pocit, vše ve svém životě vnímáte nově a jinak, že jste nechali své staré já za sebou. Jste daleko úžasnější, než si dokážete vůbec představit. Přijde toho víc.

 26. „Učitelé“ se objevují všude s dokonalým načasováním, aby vám pomohli na vaší spirituální cestě: Lidé, knihy, filmy, události, matka příroda atd. Učitelé se mohou zdát být negativní nebo pozitivní, když jste uvězněni v polaritním myšlení, ale z transcendentní perspektivy jsou vždy dokonalí. Jen se potřebujete od nich něco naučit a jít dál. Mimochodem, nikdy nedostáváme více, než jsme schopni zvládnout. Každá potíž nám dává příležitost ukázat naše mistrovství tím, že ji zvládneme.

 27. Nacházíte spirituální stopu, která vám dává smysl a „mluví k vám“ na nejhlubších úrovních: Náhle získáváte perspektivu, o které jste nikdy předtím neuvažovali. Jste hladoví po poznání. Čtete, dělíte se s ostatními, pokládáte otázky a jdete do nitra, abyste objevili více o tom, kdo jste a proč tu jste.

 28. Procházíte rychle učením a osobními problémy: Cítíte, že vám to „dochází“ celkem snadno. Rada: Mějte neustále na paměti, že věci k vám přijdou, když jste připraveni být vyléčeni. Ne dříve. Vypořádávejte se s čímkoliv, co přijde, s odvahou a projdete problémy rychle.

 29. Neviditelné bytosti: To je ošemetná látka. Někteří lidé mají pocit, že jsou obklopeni bytostmi v noci, nebo cítili, že se jich někdo dotýká nebo na ně mluví. Často se probudí vybuzení. Někteří také cítí, že jejich tělo vibruje. Vibrace jsou způsobeny energetickými změnami po emocionálním čištění. Rada: To je citlivá záležitost, ale můžete se cítit lépe, když požehnáte své posteli a prostoru okolo, než jdete spát. Ujišťuji se, že jsem obklopena jen nejskvělejšími spirituálními entitami a že jsem vždy pod Boží ochranou. Někdy mne přesto přepadne strach a přivolám archanděla Michaela nebo Uriela. Netrestám se za to, že se někdy bojím. Odpouštím si, že nejsem vždy ve 3 ráno suverénní.

 30. Předtuchy, vize, „iluze“, čísla a symboly: Vidíte věcí, které pro vás mají spirituální význam. Vnímáte, jak se objevují „synchronní“, pro vás významná čísla. Ve všem je poselství, pokud si na to dopřejete čas. Užívám si, že „dostávám zprávy“. Jaká zábava!

 31. Zvýšená integrita: Zjistíte, že nastal čas, abyste hledali a také říkali pravdu. Je pro vás důležité, abyste se stali autentičtějšími, více sami sebou. Možná budete muset říkat NE lidem, které jste se v minulosti pokoušeli utěšovat. Možná už nebudete tolerovat své manželství nebo práci, cokoliv, co vás nebere. Můžete také zjistit, že už se není kam schovat, nelze nic utajit. Ve všech vašich vztazích se stává důležitou poctivost. Rada: Poslouchejte své srdce. Pokud vám vaše vedení říká, abyste něco nedělali, ozvěte se a jednejte. Řekněte „ne“. Podobně ale musíte říct „ano“ na to, kam vás to tlačí. Musíte riskovat, že ostatní nepotěšíte, kdy chcete dosáhnout spirituální suverenity.

 32. Harmonie s ročním obdobím: Více se nalaďujete na roční období, fáze měsíce a přírodní cykly. Více si uvědomujete své místo v přírodě. Máte větší napojení na Zemi.

 33. Elektrické a mechanické kolapsy: Žárovky, počítače i rádio vynechávají. Rada: Povolejte své anděly, průvodce, aby to napravili nebo kolem přístroje vytvořili ochranné pole. Obklopte své auto modrým světlem. Zasmějte se tomu.

 34. Zvýšená synchronista a mnoho malých zázraků: Hledejte jich co nejvíce. Rada: Synchronicity vám říkají, že jdete správným směrem nebo činíte správné volby. Važte si těchto směrovek a nemůžete sejít z cesty. Duch používá synchronicity, aby s vámi komunikoval. Tehdy začnete prožívat denně zázraky, viz bod 30.

 35. Zvýšené intuitivní schopnosti a změněné stavy vědomí: Myslíte na někoho a okamžitě se vám ozve. Více synchronicit. Náhlé vhledy do modelů nebo událostí z minulosti. Jasnovidectví, mimotělní zážitky a další parapsychologické fenomény. Zintenzivněná citlivost a vědění. Pochopení své podstaty a podstaty druhých bytostí. Channelování andělských a kristovských energií.

 36. Komunikace s Duchem: Kontakt s anděly, duchovními průvodci a dalšími božskými entitami. Channeling. Zdá se, že stále více lidí dostává tuto příležitost. Cítíte inspirace, přijímání informací, které můžete zachytit psanou formou, malováním, v myšlenkách, komunikací, tancem atd.

 37. Pocit Jednoty se vším: Přímá zkušenost Celistvosti. Transcendentní vědomí. Jste zaplavováni soucitem a láskou k veškerému životu. Soucitné odpojení se nebo bezpodmínečná láska ke všemu vás povznáší na vyšší úrovně vědomí a radosti.

 38. Okamžiky radosti a požehnání: Hluboký trvalý pocit míru a poznání, že nejste nikdy sami.

 39. Integrace: Stáváte se emocionálně, psychologicky, fyzicky a spirituálně silnějšími a jasnějšími. Cítíte, jako byste byli ve spojení se svým Vyšším já.

 40. Žijete, co je vaším smyslem: Víte, že konečně děláte to, proč jste přišli na Zemi. Objevují se nové dovednosti a dary, obzvláště léčebné. Vaše životní a pracovní zkušenosti se nyní sbližují a začínají dávat smysl. Konečně je všechny využíváte. Rada: Naslouchejte svému srdci. Vaše touha vás dovede tam, kam musíte jít. Jděte do sebe a zeptejte se svého Vyššího já: „Co bych podle tebe měl dělat?“ Sledujte synchronicity. Poslouchejte.

 41. Pocit, že máte blíž k rostlinám a zvířatům: Některým lidem se nyní zvířata zdají být „lidštější“, divoká zvířata jako by se méně bála. Rostliny reagují na vaši lásku a pozornost více než dříve. Některé pro vás mohou mít dokonce zprávu.

 42. Vidění bytostí jiných dimenzí: Opona mezi dimenzemi je tenčí, takže to není překvapivé. Jen zůstaňte sebevědomí. Jste silnější, než si dokážete představit, takže se nebojte. Požádejte své průvodce, aby vám pomohli, pokud máte strach.

 43. Najednou vidíte člověka i své blízké pravdivě, s jinými tvářemi – minulý život nebo paralelní život.

 44. Fyzická manifestace myšlenek a přání je rychlejší a účinnější. Rada: sledujte své myšlenky. Všechny myšlenky jsou modlitby. Dávejte si pozor, o co žádáte.

 45. Zamlženost levé mozkové hemisféry: Vaše paranormální schopnosti, intuitivní poznání, vaše cítění a soucit, vaše schopnost prožívat své tělo, vaše vize, vaše sebevyjádření, to vše vychází z pravé části mozku. Aby se tato strana mozku vyvinula plněji, musí se levý mozek trochu utlumit. Normálně kapacita levé hemisféry pro řád, organizaci, strukturu, lineární fázování, analýzy, vyhodnocování, přesnost, soustředění, řešení problémů a matematiku dominuje často méně oceňované pravé části mozku. Důsledkem jsou výpadky paměti, špatné členění slov, neschopnost nebo neochota číst velmi dlouho, neschopnost se soustředit; zapomínání, co jste právě chtěli říct; netrpělivost s lineárními formami komunikace (audio- nebo písemné formáty); neuzemněnost, rozptýlenost; ztrácíte zájem o bádání nebo komplexní informace; máte pocit, že jste bombardováni slovy, řečmi a informacemi; nechuť k psaní. Někdy se cítíte tupě, nechcete nic analyzovat, vést intelektuální debaty nebo něco zkoumat. Na druhou stranu můžete zjistit, že vás přitahují videa, časopisy s fotografiemi, krásná umělecká díla, filmy, hudba, sochařství, malování, setkání s lidmi, tančení, zahradničení, procházky a další formy projevu tohoto typu. Zajímají vás spirituální obsahy, někdy dokonce sci-fi. Rada: Možná zjistíte, že když svému srdci a pravé mozkové hemisféře dovolíte, aby vás vedly, bude levá část dobře aktivována, aby vám sloužila. Jednoho dne budeme mít hemisféry vyvážené a budeme je mistrovsky používat.

 46. Závratě: K tomu dochází, když nejste uzemněni. Možná jste právě dořešili velký emoční problém a vaše tělo se adaptuje na „lehčí“ stav. Rada: Uzemněte se masitou stravou. Někdy je vhodné dát si něco sladkého. Neškatulkujte jídlo na dobré a špatné. Používejte své vedení, abyste věděli, co v danou chvíli potřebujete. Sundejte si boty a buďte bosí v trávě. 

 47. Pády, nehody, zlomené kosti: Vaše tělo není uzemněné. Možná celý váš život je nevyrovnaný. Nebo vám vaše tělo sděluje, abyste zpomalili, prověřili jisté aspekty svého života nebo poléčili nějaké potíže. Vždy je v tom poselství. Když jsem si nedávno zlomila kotník, pochopila jsem, že můj kotník odnesl to, co jsem já odmítala řešit. A to bylo vše výše uvedené. Rada: Uzemňujte se tím, že se zujete a stoupnete si bosi do trávy, ještě lepší je si do trávy lehnout. Vnímejte zemi. Jděte do přírody. Zpomalte se a buďte pozorní. Vnímejte, co právě děláte. Prociťujte své pocity. Zůstaňte v přítomnosti, obklopte se modrým světlem, když se cítíte nejistě.

 48. Zrychlené bušení srdce: Rychlý tep obvykle doprovází otvírání srdce. Trvá to jen pár okamžiků a znamená to, že srdce se uvádí do rovnováhy po emocionálním uvolnění. Měla jsem jednu epizodu, která mne vyděsila: vzbudila jsem se uprostřed noci a srdce mi bušilo, jako by mi chtělo vyskočit z hrudi. Chápu to tak, že šlo o veliké otvírání srdeční čakry. Ale prověřila jsem to lékařky. S mým srdcem nic špatně není. Rada: Poraďte se se svým lékařem o jakýchkoliv zdravotních potížích.

 49. Rychlejší růst vlasů a nehtů: V těle je využíváno více bílkovin. Bohužel nemůžeme tělu říct, kde nechat růst vlasy a kde ne. (Nebo ano?)

 50. Touha najít svou spřízněnou duši nebo tzv. dvojplamen: Stále více toužíme mít vztah, který odpovídá tomu, kdo jsme. Rada: Musíme sami odpovídat ideálu, který si chceme přitáhnout. Musíme se milovat, jací jsme, i situaci, v které se nacházíme, abychom si přitáhli „dokonalejšího“ partnera. Nejprve pracujme na sobě. Myslím, že to funguje takto: přejte si toho člověka ve svém srdci, ale bez ulpívání. Očekávejte, že jednoho dne se setkáte s někým, kdo je pro vás vhodnější, ale opusťte všechna očekávání ohledně toho, kdo to bude a jak se to stane. Místo toho se zaměřte na vyčištění vlastního života a buďte tím druhem člověka, kterým chcete být. Buďte šťastní teď a tady. Radujte se ze života. Pak možná uvidíte…

 51. Vynořují se vzpomínky: Vzpomínky těla, potlačené vzpomínky, obrazy z minulých a paralelních životů. Léčíme a integrujeme všechna naše “já”, takže čekejte podobné zážitky. Rada: Mějte na mysli, že je nejlepší vyvolat jenom to, co přichází do mysli, ostatní nechat být, neanalyzujte pořád všechno a prožívejte přicházející emoce. Žádejte o pomoc své průvodce.

 52. Dávejte si pozor na to, o čem přemýšlíte. Sledujte bděle myšlenky, které se vám přes den honí hlavou, a pokud vám do ní náhodou vstoupí nějaká negativní či kritická, nezavalte se kvůli tomu výčitkami, nýbrž je místo toho podle svých možností nahraďte nějakými pozitivnějšími. Některé z nich, které vás naplňují pocitem štěstí a povznášejí, si můžete předem připravit a sepsat na kartičku, kterou pak budete nosit vždy při sobě. V případě přepadení negativním smýšlením pak na ni nahlédněte a nenásilně se "přeprogramujte". Důležité je, abyste se udržovali v pozitivním smýšlení tak dlouho, jak je to možné, a čas strávený negativními myšlenkami zkrátili na minimum.

 53. Mluvte pouze o tom, co chcete, nikoliv o tom, co nechcete. Na co se totiž soustředíte, to posilujete a s největší pravděpodobností se také v životě potkáte. Změňte svůj slovník a používejte pozitivní výrazy. Když třeba chcete přestat kouřit, neříkejte si "nekouřím", protože to ve vás může evokovat pocity, že jste o něco ochuzeni. místo toho prohlaste: "Odkládám kouření", nebo "Kouření nepatří do mého života" - i když je v poslední větě formální zápor, vyznění prohlášení je pozitivní. vyzkoušejte si, co na vás platí - každý máme své vnitřní nastavení trochu jiné.

 54. Naučte se žehnat. Žehnání nepatří jenom kněžím nebo do kostela, ale vyjádřením vděčnosti se rovněž zvyšují vaše vibrace. Soustřeďte se na to málo (nebo nic), co máte a vyjádřete za to vděčnost. Tímto požehnáním si této věci (příležitosti, vlastnosti) do života přitáhnete víc. A také věřte, že se vaše očekávání uskuteční.

 55. Vyhýbejte se negativním nebo pesimistickým lidem. Takovíto lidé vyzařují velmi nízké frekvence, což vaše vyzařování může snižovat. Možná jste si sami všimli, že po setkání s určitými lidmi se cítíte jako vyždímaný citron. Je to tím, že si cucli vaší energie a nemusejí to být jenom energetičtí upíři, kteří něco takového dělají vědomě s cílem druhému uškodit. To vy sami, se svým postojem, který vůči těmto lidem zaujímáte, můžete okrádat o svou drahocennou energii. Pokud se s nimi stýkat musíte (v zaměstnání, rodině), pak jim naznačte, jak byste jejich problémy, stres a starosti, kterými se vás snaží zahltit, řešili vy, a pokud v tom budou pokračovat, nekompromisně rozhovor s nimi ukončete.

 56. Moc nepřemýšlejte. Ano, čtete správně, nemyslete tolik! K odreagování od neustálých analýz vám může pomoci třeba procházka v parku - pokud to do přírody máte moc daleko - nebo zavření se na určitou dobu ve svém pokoji (třeba s tím, že si musíte odpočinout, aby vás nerozbolela po práci hlava), a pusťte si příjemnou hudbu - nemusí být nutně relaxační, a koncentrujte se na její zvuk a na svůj pravidelný dech. Nedoporučuji vám dělat žádná náročná dechová cvičení, jenom si všímejte toho, jak dýcháte. A hlavně nehodnoťte! To by vám nabyté vibrace zase mohlo snížit. Můžete se také zaměřit na to, že vdechujete klid a lásku, a vydechujete napětí a obavy. Na vycházce či na výletě se kromě prodýchávání soustřeďte na krásu přírody.

 57. Stýkejte se s lidmi stejné krevní skupiny. Najděte si skupinu lidí, kteří se zajímají o stejné věci jako vy a současně se od nich učte. Nejenže se tím pravděpodobně vyhnete energetickým upírům popsaným v bodě 4, ale navíc navážete i milá kamarádství. Já jsem například měla hrůzu z masových akcí, ale dneska se velice ráda účastním různých společných meditací a podobných akcí. Mám pak ze sebe dobrý pocit, že jsem společenská a aktivní.

 58. Obětujte každý týden něco, co vás nezruinuje - čas, peníze, pomocnou ruku, nebo něco, co již nepotřebujete a druhému ještě dobře poslouží. Rozproudí se tím energie mezi příimy a výdaji: pomozte a bude pomoženo i vám, darujte a budete obdarováni. Ovšem tento bod si nevysvětlujte tak, že musíte víc dávat než brát! Hovoříme o rovnováze, a hlavně ze své oběti musíte mít dobrý pocit, cítit, že k něčemu byla. Samoúčelná oběť vám k osvícení nejenže nenapomůže, ale mohla by vás od něj i pořádně zdržet. 

 59. Uvědomujte si to, co děláte, a zůstaňte naladěni pozitivně. Každá vyslaná energie se nám jednou nějak vrátí, takže se snažte být za všech okolností vědomi toho, co děláte, jak se k druhým chováte a jak v různých situacích jednáte. Jak se k druhým chováte, tak se budou oni chovat k vám a tím, že se budete chovat poctivě a spravedlivě, si do života přitáhnete lidi stejně smýšlející i výhodné příležitosti. Na všechno, co se vám přihodí, se snažte pohlížet z té lepší stránky - z té, která je pro vás výhodnější. Přestaňte se zaobírat výčitkami typu: "Proč se něco takového muselo stát právě mně?", ale místo toho hledejte odpověď na otázku: "Jaké dveře se přede mnou tímto zdánlivě nemilosrdným zásahem otevírají?" Není to totiž skutečné, nezapomínejte, že jsme duchovní bytosti, které si vybraly určité pozemské prožitky.

 60. Zdržte se sledování zpravodajství, které se soustředí výhradně na tragédie a katastrofy. Nebojte, o nic nepřijdete, vždy se najde nějaký ochotník, který vás o zlu, které se kolem nás děje, bude informovat. Nenabádám tím však k lhostejnosti. Pokud můžete zlu nějak zabránit, rozhodně to udělejte. Pokud však vaše kompetence tak daleko nesahají, nemá smysl se v bolesti rýpat. Naprostá většina médií včetně reklam funguje na principu vyvolávání strachu, který se vás může zmocnit natolik, že budete jako očarovaní koukat na obrazovku a chtít o katastrofě vědět čím dál tím víc - čímž se dostanete do smyčky závislosti.

 61. Udržujte kontakt se svými pocity. To je ze všech nejdůležitější faktor, který vám pomůže udržovat si vyšší vibrace. Vaše pocity v jemnohmotném světě působí jako lepidlo nebo magnet. Když ze sebe máte dobrý pocit, začnete si do života přitahovat věci, příležitosti a události, které vibrují na téže frekvenci. Vaše vibrační úroveň se odvíjí od vašich pocitů, takže se podle svých schopností a možností snažte za každých okolností zůstat na jejím vrcholu, a co nejméně sklouzávejte do negativna a pesimismu. Čím lepší pocit budete ze sebe a ze svého života mít, tím více se zvýší vibrace vašeho osobního vyzařování.

Nahoru